Переваги відкритого формату електронних торгів


Електронні торги не завжди проводяться за одним принципом. Не дивлячись на те, що всі сучасні аукціони проходять під контролем системи ПроЗорро, не завжди учасники можуть отримати доступ до цікавого лоту або ж дізнатися, хто став переможцем в конкретно обраних торгах.

Мова йде про те, що окрім відкритих торгів, які є найбільш популярними та всім відомими, є ще дві цікаві форми проведення аукціонів.

Обираючи будь-який майданчик, включаючи українську універсальну біржу, ви там зможете зустрічати такі лоти. При цьому, ви не зможете брати участь в таких аукціонах через невідповідність окремим критеріям. 

Говорячи більш детально, у випадку з аукціонами з обмеженим доступом, від учасників може вимагатися наявність якихось спеціалізованих сертифікатів та ліцензій, які можуть бути присутні лише в вузького кола компаній. Відповідно, лише вони отримують можливість взяти участь в такому форматі торгів. 

Окремої уваги заслуговують закриті торги, інформація про які залишається в таємниці. Такі аукціони є більш рідкими і проводяться вони в тих випадках, коли мова йде про закупівлі або ж продаж майна, що має пряме відношення до оборонного або інших стратегічно важливих секторів. 

Відповідно, окремі підприємства отримують запрошення і вже далі між цими учасниками обирається найбільш вигідна пропозиція.

Переваги відкритого формату аукціонів

Насправді, тут все досить просто і, якщо мова заходить про відкриту форму аукціонів, то до їх переваг можна віднести такі моменти, як:

  • Прозорість – користувачі завжди можуть ознайомитися з пропозиціями інших учасників, але вже після закриття доступу до подачу самих заявок;
  • Доступність – сам формат надає змогу брати участь в аукціоні всім бажаючим. Головне – це виконання всіх умов, прописаних в самому оголошенні;
  • Зручність – сам принцип електронного аукціону не потребує від учасника виконання якихось складних дій. Є чіткий регламент і вимоги, які рівні для кожного учасника, цього повинні дотримуватися всі користувачі;
  • Рівні умови – кожен має шанси на те, щоб стати переможцем в аукціоні, якщо може надати всі гарантії готовності до участі в торгах.

Ви можете в будь-який момент перейти на сайт uub.in.ua, що має акредитацію в ПроЗорро. Продажі та особисто впевнитися в тому, наскільки зручними є відкриті аукціонами та як просто в них взяти участь.