Українська енергетична біржа як джерело вартості природного газу


Українська енергетична біржа сприяє формуванню державних цінових орієнтирів на енергоресурси. При цьому система створює сприятливі умови для торгівлі, організовує комфортні умови співпраці продавця з покупцем. Біржові інструменти, котрі в своїй діяльності використовує УЕБ, не залишають можливості для впливу корупційних механізмів та надмірного підвищення ціни.

Дізнатися вартість природного газу можна на УЕБ

Котирування Української енергетичної біржі публікують закордонні аналітичні агентства, Це підтверджує довіру інших країн до діяльності системи. Вона працює неупереджено та прозоро в процесі формування ринкової вартості.

Формування вартості газу на відкритому оптовому ринку відбувається під впливом котирувань УЕБ. Дані розробляють відповідно до кожного місяця.

Громадян країни цікавить кожного місяця, як зміниться вартість ресурсу. Ціна за куб встановлюється під впливу деяких факторів. Вплив має не тільки націнка постачальника. В суму враховують також вартість транспортування. Також можна підписати угоду на гарантовану ціну.

ТБ «Українська енергетична біржа» надає інформацію про порядок визначення діючої ціни на ресурси.

Надійність на комфорт діяльності системи

УЕБ в системі Прозорро.Продажі намагається створити сприятливі умови для замовників та продавців. Такого результату вдається досягти завдяки:

  • 1.      Прозорості та відкритості вимог для всіх учасників.
  • 2.      Можливості брати участь в торгах дистанційно.
  • 3.      Створенню умов для конкурентних діалогів.
  • 4.      Повної відсутності корупції.

Діяльність системи та інформація, які вона надає, користується довірою населення. Приватні компанії, державні підприємства та окремі користувачі можуть брати участь в торгах, підписувати вигідні контракти. Будь-які незаконні схеми використати неможливо.

Завдяки системі можна вигідно та на законних умовах реалізувати природні ресурси. Завдяки розгалуженій мережі та мобільності організації торги проводяться швидко. Дана сфера постійно розвивається, тому кількість учасників збільшується.

Кожен користувач може дізнатися необхідну інформацію про котирування природного газу, розрахувати вартість та отримати інші дані. Все це знаходиться в відкритому доступі на сайті www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.