Цікаві особливості біржових торгів в ПроЗорро


Стрімкий розвиток інтернет-технологій призводить до того, що ще більша кількість процедур відбуваються саме в інтернеті. Це також стосується і проведення аукціонів, тендерів, закупівель й звичайних торгів, що раніше проходили за зачиненими дверима. Попередній формат, що використовувався до 2015-го року й мав свої переваги, але був не зовсім прозорим. Як результат, він давав можливість учасникам та організаторам проводити махінації.

Запуск системи ПроЗорро – це один з найбільш важливих кроків, що дозволив перевести проведення торгів в відкритий формат. На сьогодні, за такими процедурами можуть спостерігати навіть незареєстровані користувачі і для цього їм потрібно лише скористатися платформою ПроЗорро.

Якщо вам цікаві приклади таких торгів, то ви можете перегуляти перелік оголошень з аукціонами про продаж землі. Ви це можете зробити тут https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-zemli-u-m-lqviv-osoblyvosti-elektronnoqi-procedury, що дозволить більш детально ознайомитись з принципом проведення таких процедур.

Самі ж торги можуть бути державними або комерційними. Відповідно, цей пункт досить серйозно впливає на сам формат, в якому буде проводитися процедура.

Наразі, дуже популярним напрямком є саме біржові торги. Перш за все, тут варто взяти до уваги, чим відрізняється товарна біржа від звичайних майданчиків. 

Якщо говорити простими словами, то це певна організація, що може об’єднати не лише фізичних але і юридичних осіб, які ведуть певну діяльність в одній або декількох сферах. Це дозволяє надати їм можливість на укладання біржових домовленостей, моніторинг загального ринку та проведення різних операцій.

Говорячи саме про товарну біржу, не варто забувати про брокерів, якими можуть бути фізичні особи, які пройшли реєстрацію на сайті біржі. Опираючись на статут і виконуючи для цього всі основні вимоги. 

Ще одне актуальне питання стосується біржових договорів, які іншими словами ще називають операціями. Тут варто відзначити, що мова може йти про складання певних домовленостей між декількома сторонами, наданням послуг з постачання товарів або ж виконання робіт й так далі.

Біржовою операцією можна назвати угоду, що відповідає декільком основним умовам, а саме:

 • Якщо учасники, що відправляють свої заявки на участь в операції, є користувачами, що пройшли реєстрацію на біржі;
 • Якщо операція передбачає проведення процедури купівлі-продажу або ж постачання товарів, здачу їх в оренду й тому подібні процедури;
 • Якщо сама операція була направлена на реєстрацію на біржі протягом одного дня з того моменту, як вона була внесена до реєстраційного листа.

ТБ “Українська енергетична біржа” – це досить зручний ресурс, що входить до переліку акредитованих майданчиків в ПроЗорро і дає змогу отримати доступ до великої кількості біржових лотів.

Що можна орендувати в ПроЗорро

До найбільш популярних лотів серед учасників можна віднести ті оголошення, в яких відбувається саме продаж майна. Це можуть бути комерційна або ж державні торги, які учасники вважають для себе економічно вигідними.

Не дивлячись на те, що більшість електронних майданчиків пропонують саме лоти з продажу майна, не варто упускати величезну кількість оголошень про здачу майна в оренду. Сам формат проведення таких процедур мало чим відрізняється від лотів, що виставляються на продаж.

Як і у випадку з продажом майна, участь в торгах з оренди вимагає від учасника:

 • Правильного оформлення заявки, опираючись на зразок;
 • Додавання повного тендерного пакету документації;
 • Своєчасне подання заявки та внесення гарантійного та реєстраційного внесків;
 • Поступове зниження або підвищення своєї пропозиції, якщо мова йде про формат аукціону.

Що стосується самого майна, яке може виставляти на оренду, то частіше за все, це:

 • Нерухомість – це можуть бути житлові об’єкти по типу квартир та приватних будинків, так і комерційні приміщення, призначені для ведення певної діяльності з економічною вигодою;
 • Транспортні засоби – сюди відносяться легкові, вантажні автомобілі, спеціалізоване сільськогосподарське обладнання й безліч інших типів транспорту;
 • Земельні ділянки – є одним з найбільш частих лотів, які здаються в оренду. Часто, саме земля здається в оренду на довгостроковий період, що дає змогу вести на такій території підприємницьку діяльність.

Це лиш декілька прикладів того, яке саме майно ви можете знайти серед переліку оголошень про проведення торгів.

Як взяти участь в аукціоні з продажу необробленої деревини

Кількість таких оголошень регулярно зростає і це напряму пов’язано з тим, що лісна сировина є максимально ходовим ресурсом.

Найбільша кількість лотів з продажу деревини зосереджена в таких містах, як: Чернігів, Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир та ще декількох містах. При цьому, учасникам рекомендується звертати увагу на такі моменти, як:

 • Обсяги сировини – важливо пам’ятати, що є певні обмеження і на торги можуть виставлятися лише великі партії сировини;
 • Розміри – потрібно уточнювати той момент, якою є довжина та діаметр сировини, щоб впевнитися в доцільності участі в тому чи іншому аукціоні;
 • Якість сировини – варто орієнтуватись на європейську систему оцінки якості і своєчасно уточнити, до якої категорії відноситься конкретно обраний лот;
 • Географічне положення – це найбільш важливий момент і учасник повинен чітко розуміти, що в разі перемоги, партію сировини потрібно ще якось транспортувати до заданої точки.

Цікавих питань стосовно участі в таких торгах досить багато і ви можете дізнатися на них відповідь, проконсультувавшись з технічною підтримкою вашого електронного майданчика.