Класифікація електронних майданчиків не є чимось незвичайним і новим. Як і будь-які інші ресурси, подібні сервіси можна поділити на декілька основних категорій. В залежності від того, про який саме тип майданчика йде мова, він може частіше використовуватися для виконання певних завдань.
Почати варто з категорії галузевих торгівельних майданчиків, що дозволяють об’єднати в одній системі постачальників та замовників послуг. Особливо цікавими є саме багатогалузеві сервіси, тому що саме вони дають можливість поєднати учасників, які працюють в різних сферах, але також можуть бути зацікавлені в проведенні певних спільних закупівель.
Багатогалузеві електронні майданчики іншим словами називають ще горизонтальними і їх особливість полягає в тому, що вони можуть бути не лише відкритими, але й закритими. В першому випадку, вони дозволяють проявляти активність кожному суб’єкту ринку, в той час як закритий формат може бути направлений лише на певну частину постачальників та замовників, що відповідають конкретними вимогами.
В свою чергу, говорячи про те, за яким принципом подібні системи можуть функціонувати, тут варто розрізняти декілька підкатегорій, а саме: приватну, галузеву та незалежну модель.
- Незалежні майданчики – основне завдання полягає в тому, щоб надавати свої послуги в конкретних галузях. Тобто, вони дають можливість учаснику знайти відповідь на своє запитання та провести певну закупівлю для подальшого ведення своєї діяльності;
- Галузеві майданчики – вони більше орієнтовані саме на промисловий напрямок і основний акцент робиться саме на економічну складову.
- Приватні майданчики – зазвичай, вони керуються певними компаніями або ж організаціями, що мають великий вплив на свою сферу, в цілому. Такий формат майданчика дозволяє залучати максимум комунікацій, що дозволяє досягти тісного зв’язку між бізнес-партнерами, які можуть працювати в одній або ж декількох різних сферах.
Переглянути повний список лотів на таких майданчиках, ви можете, скориставшись цим посиланням sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. Більш того, ви навіть можете обрати конкретний майданчик – це може бути енергетична Біржа України або ж будь-яка інша платформа з акредитацією в ПроЗорро.
Вибір найбільш зручного електронного майданчика, щоб він підходив для використання в конкретному напрямку, потребує від користувача певного рівня знань. Щоб не помилитися з вибором такого сервісу, завжди можна звертати увагу на відгуки інших користувачів. Це один з способів, що дозволяє скористатися досвідом інших учасників й правильно використати ці знання в своїх інтересах.
Головне – це уточнювати всю інформацію, що є для вас незрозумілою і обговорювати її з фахівцями. Це той момент, що можна назвати справді важливим, тому його варто обов’язково враховувати.
Продаж майна в ПроЗорро – що можна виставити на торги
Формат електронних аукціонів – це можливість реалізувати певне майно на легальних умовах за порівняно невеликий проміжок часу.
Форма торгів гарантує проведення професійної оцінки та визначення очікуваної вартості лоту, що відповідає дійсності.
Зазвичай, коли говориться саме про формат аукціону, визначається початкова вартість, з якої будуть розпочинатися пропозиції учасників системи ПроЗорро.
Відповідно, протягом 3-х раундів, які входять до процедури аукціону, ця пропозиція буде поступово збільшуватися.
В форматі електронного аукціону з використанням ПроЗорро, можуть реалізовуватися такі типи майна, як:
- Транспорті засоби;
- Нерухоме майно;
- Активи підприємств;
- Об’єкти інфраструктури;
- Земельні ділянки;
- Одяг, аксесуари та безліч інших типів майна.
Сучасна форма проведення електронних торгів дозволяє реалізовувати майже будь-які предмети й об’єкти, тому перерахувати всі типи майна майже неможливо.
На що звертати увагу, орендуючи майно через систему ПроЗорро
Продаж майна – це не єдина процедура, що доступна користувачам електронних майданчиків з акредитацією в ПроЗорро. Оренда – це ще одна форма електронних торгів, участь в яких можуть взяти всі бажаючі.
На таких аукціонах можуть виставлятися земельні ділянки, нерухомість, транспортні засоби та багато інших типів майна.
Говорячи ж про моменти, які потрібно брати до уваги, беручи участь в таких аукціонах, то сюди можна віднести:
- Термін оренди;
- Умови, на яких орендується майно;
- Тип майна та вимоги до користування орендованим об’єктом;
- Перелік обов’язкової тендерної документації.
Учасник торгів повинен враховувати всі ці моменти, звертаючи увагу на відгуки інших користувачів, що мають більший досвід участі в таких аукціонах.
В разі виникнення запитань, варто відразу ж виходити на зв’язок з службою технічної підтримки.