Особливості проведення електронного аукціону на Українській універсальній біржі (УУБ)


УУБ являється акредитованим в системі Прозорро торгівельним електронним майданчиком, де зібрана широка база лотів та велика кількість покупців. В якості продавців тут можуть виступати державні та комунальні підприємства, а також органи місцевого самоврядування, державні фонди, тощо. Покупцями можуть бути будь-які фізичні чи юридичні особи. Для ходом торгів можуть слідкувати зацікавлені спостерігачі.

Особливості проведення аукціону

Після того, як державне чи комунальне підприємство вирішить продати непотрібний актив, воно повинно зареєструватися на сайті торгівельної електронної біржі, наприклад, на УУБ, та надати необхідні документи. Далі воно зможе створити аукціон, виставивши на продаж один або декілька своїх лотів. Кожен лот продається окремо, має свій опис, свою початкову ціну та крок ставки.

Після розміщення лоту буде назначена дата та час проведення торгів. Тоді потенційні учасники зможуть подавати заявки на участь в аукціоні після детального ознайомлення з описом майна. Але для того, щоб стати учасником торгів, потенційний покупець повинен спочатку сплатити гарантійний внесок, який може становити до 10% від стартової вартості товару. Цей внесок буде повернений, якщо учаснику не вдасться перемогти в торгах.

Якщо ж учасник буде оголошений переможцем, то йому потрібно буде сплатити повну вартість лоту с урахуванням гарантійного внеску в зазначений термін. Варто знати, що на всі дії в електронній системі торгів відведений конкретний час. Наприклад, на те, щоб зробити ставку, у учасника є 3 хвилини. Сам аукціон може тривати від 30 хвилин до години. Вплинути на хід аукціону не може ніхто, так як він проводиться автоматично.

Що можна придбати на електронних торгах

Через електронний торгівельний майданчик можна придбати будь-яке майно, яким володіє державне чи комунальне підприємство. Це може бути нерухомість, транспорт, обладнання, металобрухт, деревина, тощо. Незалежно від того, який лот виставлений на продаж, умови його придбання будуть такими ж, як і в випадку з іншими лотами. Ознайомитися з особливостями придбання деревини через систему Прозорро.Продажі можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-kievi-na-prozorrosale/. У випадку виникнення будь-яких питань, пов’язаних з участю в електронних торгах, ві можете звернутися за допомогою до фахівців торгівельного майданчику.