Які лісоматеріали можна придбати на Прозорро


В процесі деревообробки в якості сировини використовуються спеціальні заготовки, отримані за допомогою поздовжнього або поперечного розпилу колоди. Їх називають пиломатеріалами. У меблевому виробництві такі матеріали також прийнято називати «масивом дерева».

У виробничій сфері натуральна деревина застосовується під виглядом шпону та інших пиломатеріалів, які ще є конструкційним сировиною.

Різновиди лісоматеріалів

Виходячи безпосередньо з породи дерева, її матеріал теж має різні види використання. Так, наприклад, хвойна лісопродукція на подобі кедра широко використовується в будівельній сфері. Матеріали з твердолистяних порід – в’яза, клена, дуба, – використовують у столярному виробництві, а так само як сировину для обробки. М’яколистяні породи, такі як тополя і липа, активно застосовуються в процесі виготовлення іграшок та подібних товарів.

Як деревина необроблена, так і оброблена з неї продукція буває різного виду. Серед головних виділяють: бруси, які можуть бути різноманітними, а також дошки, необрізні, полуобрізані і обрізні.

Дошка – матеріал, котрий отриманий внаслідок обробки деревини, чия товщина складає близько 100 міліметрів, а ширина вдвічі більше товщини. Брус набагато довше дошки, зазвичай його використовують в якості підпори або балки. Брус також має назву бруском, якщо його товщина і довжина менше ста міліметрів.

Серед пиломатеріалів також виділяють рейку. По-іншому ще – вагонка, якщо мова йде про необхідність обшити стіни. В ширину рейка не більш ніж 6 сантиметрів, а довжина її набагато більше і часом досягає 6 метрів.

У число сировини для деревообробки входить вже згаданий раніше шпон – матеріал тонких листів деревини. Шпон, в свою чергу, може бути струганим, очищеним, а також пиляння. З нього виробляють нарізані вузькі панелі — ламелі.

Придбати лісопильні матеріали можливо на аукціонах Української універсальної біржі uub.in.ua.