Переваги нововведень на українському ринку деревини


Український ринок деревини з 2020 року дуже змінився завдяки Постанові №1178, відповідно до якої з того часу деревина в великих об’ємах повинна продаватися тільки через електронні відкриті торги. Нововведення стосувалися багатьох лісових господарств країни, які продавали понад 25% деревини, що була в їх запасах. З минулого року вони зобов’язані продавати лісоматеріали відкрито та прозоро через онлайн аукціони. Для ознайомлення з тим, як саме здійснюється продаж деревини в Україні, слід перейти до сайту https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodam-dub-kruglyak-na-elektronnih-auktsionah-na-majdanchiku-tb/. Тут можна знайти багато цікавої інформації, що стосується ринку деревини.

Головні переваги нової системи Прозорро.Продажі

По-перше, нововведення на ринку деревини допомогли в боротьбі з корупцією, яка панувала в галузі продажу цього цінного природного ресурсу дуже довго. Ще декілька років тому деревина продавалася через тіньові схеми, із-за чого держава втрачала значні кошти.

По-друге, так як зараз деревина продається на відкритих онлайн аукціонах, прийняти участь у змаганні за право придбати лот можуть усі бажаючі. Серед учасників аукціону можуть бути не лише підприємства, але й фізичні особи – громадяни України чи іноземці. Завдяки великій кількості потенційних покупців між ними розпочинається конкурентна боротьба, під час якої на товар формується справедлива ціна.

По-третє, в новій системі Прозорро.Продажі дуже швидко можна знайти потрібний товар, так як тут знаходиться центральна база усіх лотів, що на даний час є в наявності. Більше не потрібно довго блукати по різноманітним сайтам в пошуках потрібного товару.

Крім цього, з появою нової системи продажу деревини покупці отримали найбільше переваг, так як вони не тільки економлять свій час на пошуки цікавих лотів в Інтернеті, але й економлять гроші, так як тут не потрібно давати хабар, щоб мати можливість прийняти участь в торгах.

Що вдалося отримати

Таким чином, створення нової системи продажу держмайна та сировини допомогло державі відразу вирішити декілька болючих питань: зробити цей ринок підконтрольним та легальним. Відтепер значна частина коштів, що отримує держава від продажу деревини, йде на розвиток лісового господарства, хоча раніше ця галузь української економіки не отримувала достатньо коштів для свого розвитку.